1. Pielęgnacja dłoni - manicure
Dłonie są wizytówką każdej eleganckiej kobiety, gładkie i wypielęgnowane. Skóra dłoni potrzebuje intensywnego nawilżania i regeneracji, ponieważ narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Z wiekiem traci elastyczność, a na skutek przemian hormonalnych i opalania mogą pojawić się plamy i przebarwienia. Jeśli chcesz, aby Twoje dłonie zawsze wyglądały młodo i pięknie polecamy zabiegi pielęgnacyjne na dłonie - manicure tradycyjny, manicure biologiczny oraz zabieg parafinowy.
Manicure biologiczny
Manicure biologiczny polega na usunięciu skórek za pomocą specjalnych preparatów oraz patyczka, bez wycinania ich cążkami, opiłowaniu paznokci (ewentualnie skróceniu ich). Manicure można zakończyć malowaniem paznokci lub nałożeniem odżywki. Manicure biologiczny stosowany jest przy zadbanych dłoniach, z małą ilością zarastających skórek.
Manicure tradycyjny
Manicure tradycyjny polega na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu i długości. Skórki (obrąbek naskórkowy) są przygotowywane do tradycyjnego wycięcia cążkami. Skórki zostaną zmiękczone specjalnym preparatem, delikatnie odsunięte i wycięte profesjonalnymi cążkami.
2. Zabieg parafinowy dłoni
Wskazaniem do zabiegu parafinowego jest szorstka, przesuszona skóra, utrata elastyczności, dłonie po odmrożeniach, podrażnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi i detergentami.
Zabieg parafinowy na dłonie jest zabiegiem odżywczym, który ma za zadanie przywrócić naszym dłoniom zdrowy wygląd. Parafina wykazuje tendencję do tworzenia trwałych warstw okluzyjnych na powierzchni skóry, dzięki temu doskonale nadaje się do pielęgnacji dłoni.
W skład zabiegu wchodzą:
- peeling dłoni,
- masaż na bazie maski kremowej,
- kąpiel parafinowa,
- fachowa porada na temat stanu dłoni;
Przebieg zabiegu:
Dłonie owijamy folią i wkładamy w specjalne cieplutkie rękawice, które pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę parafiny. Parafina sprawia, że po zabiegu dłonie są wyraźnie gładsze, rozjaśnione, a skóra nawilżona, sprężysta i miękka.
3. Pielęgnacja stóp - pedicure
Zdrowe, wypielęgnowane stopy są ważnym elementem urody oraz podstawą dobrego samopoczucia. Delikatna, gładka skóra oraz kształtne paznokcie dodają powabu i lekkości, dlatego warto otoczyć stopy szczególną troską i wykonać profesjonalny pedicure.
Pedicure
Zabieg pedicure wykonujemy metodą klasyczną. Zabieg rozpoczyna się od kąpieli stóp w solach zmiękczających. Następnie kosmetyczka usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka, skraca i kształtuje paznokcie, zmiękcza skórki specjalnym żelem, następnie je usuwa. Kolejnym krokiem jest peeling stóp. Na koniec wmasowuje krem w zależności od potrzeb skóry, który wygładza i nawilża skórę, zapobiega nadmiernemu wydzielaniu potu i pozostawia stopy z długotrwałym uczuciem świeżości.
Zabieg głęboko nawilżający
Doskonały zabieg dla cery suchej oraz dla każdego rodzaju cery z objawami odwodnienia po opalaniu i zachwianej równowadze wodno-lipidowej na skutek niewłaściwej pielęgnacji.
Efekty zabiegu:
- szybkie i długotrwałe nawilżenie skóry,
- poprawa elastyczności, napięcia i kolorytu skóry,
- aktywizacja funkcji obronnych skóry przeciwdziałających utracie wody,
- uzyskanie zdrowej i młodo wyglądającej cery;
4. Zabieg antybakteryjno - oczyszczający dla cery tłustej - trądzikowej.
Zabieg przeznaczony jest do cery tłustej, łojotokowej z trądzikiem młodzieńczym lub polekowym z widocznymi zaskórnikami i krostami, świecącej się, o rozszerzonych porach i brzydkim kolorycie.
Efekty widoczne po zabiegu:
- ustabilizowanie wydzielania serum,
- wyraźna poprawa kolorytu ceryli>
- zmniejszenie nacieków ropnych,
- szybsze gojenie się stanów zapalnych,
- zmniejszenie ilości zaskórników;
Składniki aktywne: beta-hydroksykwasy, ekstrakt z drożdży, aktywne kationy cynku i miedzi, kwas gamma-linolenowy.
Zabieg wykonywać w serii 5-10 zabiegów, co 4-5 dni w zależności od nasilenia łojotoku. Zabieg trwa ok. 40 minut.
5. Zabieg normalizująco - odżywczy dla mieszanej i tłustej cery dojrzałej
Efekty widoczne po zabiegu:
- odblokowanie zwężenia porów skóry,
- zmniejszenie łojotoku,
- ujędrnienie i wygładzenie,
- odświeżenie skóry,
- nawilżenie i odżywienie;
Zabieg można wykonywać zarówno pojedynczo, w celu odświeżenia
i poprawy wyglądu cery, oraz jako kurację 5-6 zabiegów, 1-2 razy w tygodniu.
Zabieg trwa ok. 45 minut.
6. Zabieg dotleniajacy
Zabieg przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry dojrzałej (poza łojotokową). Celem zabiegu jest dotlenienie skóry, poprawa mikrokrążenia, zapobieganie powstawaniu zmarszczek i redukcja już istniejących, regeneracja zniszczonych struktur naskórka, poprawa napięcia i kolorytu skóry, złagodzenie podrażnień, odmłodzenie.
Efekty widoczne po zabiegu:
- dotlenienie skóry i jej energizacja,
- odmłodzenie i pojędrnienie cery,
- spłycenie zmarszczek,
- poprawa owalu twarzy,
- nawilżenie i odżywienie,
- nadanie aksamitnej gładkości,
- poprawa kolorytu;
Składniki aktywne: aminokwasy, polisacharydy, mikro i makroelementy, witaminy, alfa-hydroksykwasy, retinol, lipidy, kompleks GLA+tlen, koenzym Q10, żeń-szeń, antyutleniacze, fitoestrogeny, proteiny.
Zabieg może być wykonywany pojedynczo - doraźna poprawa stanu skóry
lub 10-12 zabiegów 1 raz w tygodniu - efekt długotrwały.
Zabieg trwa ok. 70 minut.
7. Peeling kawitacyjny
Zabieg polegający na oczyszczeniu skóry poprzez peeling ultradźwiękowy.
Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek przebiega bezpiecznie.
To nowy system do głębokiej pielęgnacji skóry i jej regeneracji,
bez efektów ubocznych. Peeling ultradźwiękowy jako system działa
na skórę łagodnie poprzez przyjemne, naturalne wibracje bez użycia
prądu elektrycznego.
Zastosowanie tego urządzenia pozwala na głęboką regenerację skóry poprzez błyskawiczne i efektywne jej odnowienie oraz oczyszczenie na dużej głębokości, czego rezultatem jest - zauważalna w widoczny sposób - skóra odnowiona i odświeżona.
Peeling kawitacyjny pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zaskórników, wągrów i bakterii.
Głębokie oczyszczenie porów pozwala na lepszą wymianę jonów i natlenienie skóry, przygotowuje skórę do wszelkich kosmetycznych aplikacji, odbywa się naturalna, głęboka penetracja produktów bez zastosowania prądu, efekt wzbudzonej energii powoduje, że poziom melaniny spada, a odbarwienia i skazy cery znikną.
Peeling kawitacyjny przeznaczony jest do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, a także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się.
Bardzo dobre efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z sonoforezą (ultradźwiękami). Fale emitowane przez specjalne urządzenie masują skórę i wprowadzają substancje aktywne w głąb do skóry właściwej.
Efekty Peelingu kawitacyjnego i ultradźwięków:
- oczyszczenie skóry
- ujędrnienie tkanek (mikromasaż),
- leczenie trądziku,
- usuwanie martwych komórek, zaskórników,
- stymulacja metabolizmu komórek,
- efekt rozjaśnienia skóry,
Zalecana ilość zabiegów: 3-5 zabiegów - leczniczo.
Częstotliwość: 1 razy w tygodniu.
Podtrzymanie efektu: 1 zabieg w miesiącu.
8. Sonoforeza
Zastosowanie ultradźwięków powoduje, że do wewnątrz skóry przedostają się środki ujędrniające i upiększające skórę. Odnowa komórkowa jest tak skuteczna, że po zabiegu skóra staje się widocznie bardziej nawilżona i zregenerowana.
Efekty zabiegów ultradźwiękowych:
- głębokie nawilżanie,
- wzrost przekrwienia w warstwach naskórka i skóry właściwej,
- działanie przeciwbólowe,
- zmniejszenie napięcia mięśni,
- hamowanie procesów zapalnych,
- przyspieszenie wchłaniania tkankowego,
- rozbicie złogów tłuszczowych - cellulit,
- ujędrnianie i wygładzanie,
- zmiękczenie blizn,
- zmniejszenie rozstępów,
- Przeciwwskazania do ultradźwięków,
- ciąża,
- obecność w tkankach ciał obcych, metalicznych,
- rozrusznik serca,
- nerwica wegetatywna,
- nowotwory,
- czynny proces gruźlicy,
- niewydolność krążenia,
- stany gorączkowe,
- ciężki stan ogólny,
- niezakończony wzrost kości,
- niektóre alergie skórne i choroby skóry;
9. Mikrodermabrazja diamentowa
Jest rodzajem peelingu mechanicznego, polegającym na bezinwazyjnym, mechanicznym ścieraniu wyłącznie warstwy rogowej naskórka, pod stałą kontrolą doświadczonej kosmetyczki, gwarantując precyzję zabiegu.
Dzięki umiarkowanie silnemu usuwaniu górnych warstw naskórka, w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one ku górze i zastępują komórki uszkodzone a złuszczanie następuje stopniowo, nie ma tu niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstawania blizn.
Istnieje możliwość częstego powtarzania zabiegu, może on być stosowany nawet u osób o wrażliwej i płytko unaczynionej skórze. Widoczne rezultaty pojawiają się już po pierwszym zabiegu Obserwujemy wyraźną poprawę w wyglądzie skóry, która wykazuje zdolność do wygładzenia, spłycenia zmarszczek. Z każdą sesją efekty się potęgują, skóra staje się coraz bardziej gładka, napięta, elastyczna i świetlista. Nabiera zdrowego wyglądu i kolorytu.
Bardzo wysoką skuteczność obserwuje się również w przypadkach, w których zawodzą tradycyjne metody kosmetyczne. Blizny stają się mniej widoczne, plamy i przebarwienia jaśnieją lub całkowicie zostają usunięte, następuje eliminacja zmian trądzikowych, łojotoku, zaskórników.
Zabiegi mikrodermabrazji diamentowej wpływają również na skórę właściwą
Zabiegi mikrodermabrazji diamentowej wpływają również na skórę właściwą. Dochodzi do aktywacji fibroblastów, makrofagów i komórek tucznych, zwiększonej produkcji glikozoaminoglikanów, kolagenu i elastyny, co manifestuje się zwiększeniem grubości skóry właściwej i w efekcie poprawą jej zewnętrznego wyglądu.
Przeciwwskazania
Mikrodermabrazja może być stosowana przez osoby reprezentujące każdy typ i kolor skóry. Oczywiście, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Poniżej znajduje się ich lista:
- zakażenia: wirusowe(brodawki, mięczak zakaźny, opryszczka),
- grzybicze, bakteryjne (figówka gronkowca, liszajec zakaźny),
- nowotwory skóry,
- znamiona na skórze,
- trądzik krostkowy, różowaty i ropowiczy, także terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem - wskazana jest co najmniej 3 miesięczna przerwa po jej ukończeniu,
- uszkodzenia ciągłości skóry (jak np. nadżerka czy przeczosy),
- naczyniaki jamiste,
- skłonność do bliznowców,
- chirurgiczne zabiegi twarzy (wykonane do 2 miesięcy przed zabiegiem);
Warto podkreślić, że stany takie jak ciąża, menstruacja a także fakt posiadania opalonej lub płytko unaczynionej skóry nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji. Wskazania do mikrodermabrazji trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy) blizny potrądzikowe łojotok suchość skóry zaskórniki, prosaki rogowacenie przymieszkowe rozszerzone pory blizny zanikowe i przerosłe przebarwienia uszkodzenia posłoneczne skóry (twarzy, rąk, szy) szorstki, zrogowaciały naskórek rozstępy odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu, ust i szyi wiotkość skóry Mikrodermabrazja - przygotowanie do zabiegu Nie są wymagane specjalne zabiegi przygotowujące skórę do mikrodermabrazji, jednak na pięć dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji elektrolizy woskowania preparatów peelingujących opalania 20. Zabieg dotleniający na powieki i pod oczy. Polecamy serię 6 - 10 zabiegów. Zamierzony efekt: Zabieg polega na odżywieniu i nawilżeniu delikatnej skóry pod oczami i na powiekach. Działa relaksujące na zmęczone oczy. Przywraca właściwy poziom nawilżenia delikatnej skory na powiekach i pod oczami. Zmniejsza głębokość zmarszczek. Obkurcza naczynia limfatyczne i zmniejsza obrzęki powiek. Zmniejsza cienie i "worki" pod oczami. Aktywnie odżywia naskórek. UWAGA !!! Zabieg Odżywczo-relaksujący na powieki i pod oczy polecany jest jako zabieg samodzielny lub można go stosować podczas innych zabiegów Stan skóry przed kuracją: zaczerwienienie powiek, oznaki delikatnego obrzęku górnej powieki, zmarszczki wokół oczu czy też tzw. "worki" pod oczami. Stan skóry po kuracji (24 h po ostatnim zabiegu) wyraźnie łagodzi objaw zaczerwienienia a skóra staje się wyraźnie jaśniejsza, wyraźnie zmniejsza szorstkość naskórka i wygładza skórę, zdecydowanie poprawiło się napięcie skóry, głębokość zmarszczek uległa zmniejszeniu, skóra stała się wyraźnie jaśniejsza, odpowiednio nawilżona, bardziej napięta, gładka, przyjemna w dotyku. 22. makijaż okolicznościowy Makijaż wieczorowy charakteryzuje się dominacją koloru, odpowiednim doborem odpowiednich technik wykonywania jego wykonywania oraz odwagą klientki. Styl i wyrazistość dobieramy do charakteru imprezy, oczekiwań klientki. Dla odważnych klientek może być barwny, błyszczący lub fantazyjny. Dla pań mniej odważnych zaproponujemy mniej awangardowe techniki i makijaż będzie delikatniejszy, elegancki i bardzo kobiecy. W tym rodzaju makijażu, szczególnie istotne jest, aby był trwały i by nie robił przykrych niespodzianek. W wirze szaleństw i dobrej zabawy nasze kosmetyki się nie rozmyją, nie pościerają, twarz nie będzie błyszcząca. Makijaż ślubny jest to szczególny dla nas makijaż i bardzo dbamy o to aby spełnił on oczekiwania naszych klientek. Ze swej strony staramy się zaproponować takie rozwiązania, aby para młoda w dniu ślubu wyglądała jak najlepiej. 21. przedłużanie rzęs metodą 1:1 Zabieg polega na przyklejeniu do naturalnej rzęsy odpowiednio dobranej syntetycznej rzęsy dzięki czemu osiąga się efekt przedłużenia, pogrubienia i zagęszczenia. Efekty zabiegu: rzęsy dłuższe i gęstsze o 120% trwałość do 3 miesięcy zabieg nawet dla najbardziej wrażliwych oczu idealne na sylwestrową zabawę, basen lub plażę – bez konieczności robienia makijażu, wodoodporne indywidualny dobór długości i wygięcia rzęs